Drama@DEEP:Wstęp

Z Drama@DEEP

Krok 1. Konto na Drama@DEEP

Użytkownicy niezalogowani nie mogą edytować istniejących artykułów, ani tworzyć nowych. Jeśli chcesz nam pomóc załóż konto na dramawiki. Nie zjadamy nowych użytkowników, ani nie gryziemy, ale lubimy wiedzieć kto z nami pracuje. Byłoby nam bardzo miło gdybyś przy okazji na stronie swojego profilu pozostawił dla nas kilka informacji dotyczących twoich zainteresowań (np. czy interesuje cię jedynie dział Japonii, koreańskich modelek czy chińskich reżyserów) lub ciebie samego (np. czy należysz do jakiejś grupy fansubberskiej, adres swojego bloga itp.). Nie jest to konieczne, ale ułatwia nam rozeznanie wśród użytkowników Dramawiki.

Krok 2. Pierwsze edycje

Na początku edytowanie wiki może przerażać, ale tak naprawdę to nic trudnego. Jeśli nigdy tego nie robiłeś poćwicz edytując swój profil, albo brudnopis. Przez pierwsze cztery dni od rejestracji oraz zanim wykonasz 10 edycji twoje prawa będą nieco ograniczone. Wykorzystaj ten czas na zapoznanie się z wiki, mechanizmami edycji i zasadami pisania artykułów. Zajrzyj do portalu społeczności, gdzie znajdziesz linki do poradników i opisów szablonów dostępnych na wiki

Krok 3. Kto mi pomoże?

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy nowy użytkownik jest ekspertem w edycjach na wiki i czasami nawet proste zadania mogą stanowić problem. W takich sytuacjach pomoc doświadczonych użytkowników jest bezcenna.
Opiekę nad początkującymi użytkownikami sprawują Preity i Otai. Najłatwiej skontaktujesz się z nimi zostawiają wiadomość na ich stronie dyskusji, bądź pisząc na forum Drama@DEEP.

Krok 4. Co mam robić?

Możesz:

Zanim zabierzesz się ochoczo do pracy zajrzyj na stronę Wikiprojektów, gdzie inni użytkownicy wypisali artykuły nad którymi aktualnie pracują. Dzięki temu unikniesz dublowania artykułów i ewentualnych kolizji edycji pojawiających się gdy dwie osoby w tym samym czasie pracują nad jednym artykułem.

Na wiki jest co robić i dla każdego chętnego do pracy coś się znajdzie.

Nawigacja
patronujemy
dla edytorów
portale
nasi partnerzy
Narzędzia